فقط. شیعه بر حق است و بس

در مناظره راديويي رسايي و مطهري؛
نقش فرزندان هاشمي در جريانات پس از انتخابات بررسي شد

خبرگزاري فارس: حميد رسايي و علي مطهري نمايندگان مردم تهران در

مجلس شوراي اسلامي در برنامه راديو گفت‌وگو با يگديگر سخن گفته و

به مناظره راديويي پيرامون حوادث روز عاشورا، بيانيه شماره 17 موسوي و

نقش فرزندان هاشمي در شعله ورسازي اين جريانات پرداختند.حميد رسايي و علي مطهري نمايندگان مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در برنامه راديو گفت‌وگو با يگديگر سخن گفته و به مناظره راديويي پيرامون حوادث روز عاشورا، بيانيه شماره 17 موسوي و نقش فرزندان هاشمي در شعله ورسازي اين جريانات پرداختند.

به گزارش گروه مجلس خبرگزاري فارس، رسايي در اين مناظره در پاسخ به پرسش مجري راديو مبني بر اينكه تحليل شما از آخرين بيانيه موسوي در مورد حوادث روز عاشورا چيست، گفت: با توجه به افتضاحاتي كه در روز عاشورا توسط يك عده‌ اندكي در تهران اتفاق افتاد و پس از آن حضور چند 10 ميليوني مردم ايران كه فقط در تهران حدود سه ميليون را پيش بيني مي‌كنند، توقع اين بود كه موسوي قدري سر عقل بيايد و در اين موضوع حداقل صف خود را از صف اغتشاشگران جدا كند، اما در كمال ناباروري ما ديديم كه موسوي با صدور بيانيه‌اي كساني كه در روز عاشورا در خيابان‌هاي تهران شعار دادند، كف و سوت زدند، عليه اصل ولايت فقيه شعار دادند، به هيات‌هاي عزاداري حمله كردند، به جماعتي كه نماز جماعت مي خواندند حمله كردند و افرادي كه به اموال عمومي آسيب زدند، اين‌ها را مردم خداجو معرفي مي‌كند.
نماينده مردم تهران افزود: موسوي در بيانيه خود پذيرفته كه افرادي كه در روز عاشورا اين هتاكي‌ها را كردند طرفداران وي بودند، اين يعني مسئوليت حوادث آن روز را پذيرفته است.
رسايي خطاب به موسوي گفت: شما يك عده‌اي را جسور كرديد تا بيايند و اين خرابكاري‌ها را انجام دهند. شما گفتيد در گذشته من بيانيه مي دادم و اين‌ها به خيابان مي‌آمدند ولي الان كه حتي من بيانيه ندادم باز بيرون آمدند كه همه اين‌ها نشان از اين دارد كه خود نيز پذيرفتيد كه عامل اصلي اغتشاشات اين افراد و با تحريك شما بوده است.
مطهري در پاسخ رسايي با اشاره به اين كه به عقيده وي احمدي نژاد خود از عوامل اصلي فتنه است، بيانيه اخير موسوي را يك گام به جلو در پذيرش نتايج انتخابات 22 خرداد دانست و افزود: درست است كه در بيانيه موسوي از حيث اينكه حوادث روز عاشورا محكوم نشده و از اين بابت قدري ضعف دارد اما به طور كلي من راه حل ايشان را مثبت ارزيابي مي‌كنم.
مطهري با بيان اينكه اين مشكل در يك شب قابل حل نيست، افزود: در اوضاع كنوني بايد اگر حتي يك نكته مثبت در بيانيه موسوي ديديم از آن استقبال كنيم.
وي با محفوظ دانستن رسيدگي به اتهام موسوي و ديگران در مورد حوادث اخير، گفت: رسيدگي به اتهام طرف مقابل هم كه در مناظره‌ها خودش يك فضايي ايجاد كرد و زمينه ساز اين فتنه‌ها شد، بايد رسيدگي شود. ما نبايد مسائل را باهم مخلوط كنيم و بايد عدالت اجرا شود و تا زماني كه يك طرفه قضاوت كنيم به نتيجه نخواهيم رسيد و اين فتنه ادامه پيدا مي‌كند .
نماينده مردم تهران ادامه داد: بنده طرح خود را در قالب يك بند 7 ماده‌اي ارائه كردم و معتقدم باعث برون رفت از مشكلات كنوني خواهد بود: اول رهبران اين حركت به قانوني بودن رئيس جمهور اعتراف كنند و دست از ادعاي تقلب بردارند و راه و شعار‌هاي خود را از گروه غرب گرا كه در اين جنبش سبز نفوذ كرده و در صدد تخريب اين جنبش هستند جدا كنند دوم رئيس جمهور به اشتباه خود در اتهام زدن به مسئولان در مناظره‌ها اعتراف كند و از آنها عذرخواهي كند سوم آزادي بيان در جامعه حاكم شود چهارم مطبوعات توقيف شده رفع توقيف شود پنجم فضاي امنيتي حاكم بر كشور رفع شود ششم دست از توهمات وقوع انقلاب مخملي و براندازي نرم در ايران برداريم هفتم بازداشت شدگان كه معمولا به دلايل واهي بازداشت شده اند، آزاد شوند مگر كساني كه به اموال عمومي آسيب زده و اماكن عمومي را تخريب كردند.
رسايي نماينده مردم تهران نيز در پاسخ به طرح پيشنهادي مطهري، گفت: ايشان چيز جديدي نگفتند و صحبت‌هاي آقاي مطهري همان صحبت‌هاي راديو اسراييل و آمريكاست. تنها تفاوت آن در اين است كه ايشان مي‌گويد بايد رئيس جمهور را به رسميت بشناسيم ولي آن‌ها اين را نمي‌گويند.به اضافه اين كه ايشان جنگ نرم و براندازي نرم را قبول ندارد ولي آن‌ها به اين اقرار مي‌كنند.
رسايي تاكيد كرد: اين تنها تفاوتي بود كه من در طرح ايشان ديدم. من تعجب مي‌كنم كه برادري همچون مطهري متاسفانه هنوز هم اين صحنه درگيري را صحنه درگيري انتخابات بين دو كانديدا مي‌داند.
وي افزود: امروز ما با صحبت‌هاي ايشان به صحت ادعاهاي احمدي نژاد پي‌مي‌بريم. من هم موافقم كه دادگاهي تشكيل شود و حتي احمدي نژاد هم در آن دادگاه حاضر شود و به ادعاهاي او رسيدگي شود و طرف مقابل را هم بخواهند تا حاضر شود، چون ظاهرا به شكل عادي اين اتفاق نمي‌افتد. من مي‌پرسم چرا دادگاه مهدي هاشمي كه امروز در لندن است و 4 ماه قبل با بهانه رسيدگي به امورات دانشگاه آزاد به خارج از كشور رفته و پس از مطالبه از علت اصلي اين همه تاخير در بازگشت ايشان، آقاي هاشمي مي‌گويد مهدي براي گرفتن دكترا رفته و به اين زودي برنمي گردد.
نماينده مردم تهران در ادامه اظهار داشت: فائزه هاشمي روز عاشورا زير پل كالج بوده و به تحريك اغتشاشگران پرداخته است. نقشي كه اين‌ها و سران فتنه در اين اغتشاشات داشتند و بزرگ‌ترهاي اين‌ها بايد بررسي شود. همه اين اتفاقات صحت ادعاهاي احمدي نژاد را ثابت مي‌كند.
رسايي با بيان اينكه همه پول‌هايي كه در انتخابات خرج شد براي به ميدان كشيدن اراذل و اوباش بعد از انتخابات توسط همين مهدي هاشمي داده مي شد گفت: خب اين‌ها كه همان ادعاهاي احمدي نژاد را يك به يك ثابت كرد. من مي‌پرسم وقتي كه اين‌ها رسما اعلام كنند كه به دنبال براندازي هستند و تمام نسخه‌ها و مدل به مدل پروژه انقلاب مخملي اجرا مي‌شود، آن وقت آقاي مطهري چه مي‌گويند و چه چيز را انكار مي‌كند.
وي افزود: بله انقلاب مخملي در كشورما به دليل وجود رهبري ممكن نيست. اگر سران فتنه مي‌دانستند كه رهبري با يك خطبه نماز جمعه، با يك اشاره مي‌تواند سي ميليون را در سراسر كشور و در تهران حدود 3 ميليون را به خيابان بياورد، دست به اين اقدام نمي‌زدند. عدم تحقق پروژه انقلاب مخملي در كشور به خاطر همين مسائل است، نه اينكه آنها قصد آن را نداشتند.
مطهري در پاسخ به صحبت‌هاي رسايي گفت: من معتقدم اتفاقا آقاي رسايي و امثال وي از منشاهاي فتنه هستند. يعني همانطور كه رهبران جنبش سبز و خود احمدي نژاد را يك منشا فتنه مي‌دانم، امثال رسايي و تندروهاي طرف مقابل را هم از منشاهاي فتنه مي‌دانم.
نماينده تهران افزود: ببينيد اينكه ما بگوييم ميرحسين موسوي يا هاشمي بعد از انتخابات براي آشوب، پول خرج كرده اگر هم بوده، نتيجه عكس العمل نحوه مناظره‌اي بود كه احمدي نژاد انجام داد.
مطهري خطاب به رسايي گفت: اگر به خانواده شما بيايند و بگويند همه شما دزد هستيد و از ابتدا تا الان دائما در حال اختلاس بوديد چه مي كرديد؟ وقتي در مقابل چشم 50 ميليون نفر اين را بگويند خب چه مي شود؟ من خودم اولين كسي بودم كه در سال 80 خواستار شفاف سازي اموال خانواده هاشمي شدم. معتقدم بايد دادگاهي تشكيل شود و همه اتهامات كروبي، موسوي و احمدي‌نژاد بررسي شود. و الا اين تندروي‌هايي كه امثال رسايي مي‌گويند و انجام مي‌دهند و مي‌خواهند پروژه انجام دهند، همان پروژه حذف هاشمي، موسوي و خاتمي است كه كشور را به پرتگاه مي‌كشاند. اينها به صلاح كشور نيست.
وي افزود: اگر اين‌ها از صحنه سياسي كشور حذف شوند، شما مطمئن باشيد كه اين بحران به آساني قابل حل نيست.
رسايي نماينده تهران در پاسخ به علي مطهري گفت: من از مطهري سوال مي‌كنم كه اگر اين ايرادات احمدي نژاد به فرزندان هاشمي وارد نبود، ‌پس چرا شما سال 80 نامه نوشتيد و اعتراض كرديد ؟! مگر آن روز هم اتفاقي افتاده بود؟
رسايي همچنين پرسيد مهدي هاشمي از سال‌هاي 71 و 72 در وزارت اطلاعات پرونده داشته است، اما اجازه رسيدگي داده نشد و حتي مسئول رسيدگي به اين پرونده از وزارت اطلاعات اخراج شد، آن روز هم كسي اتهام زده بود.
رسايي در پايان گفت كه تنها راه برون رفت برخي از فتنه‌اي كه ايجاد كرده‌اند، اين است كه قانون اجرا شود و همه به آن تن دهند و با مسببان اين فتنه برخورد شود و كساني كه ضرر ديدند، چه اموال عمومي و چه اموال خصوصي، خسارت آنها پرداخت شود.

نوشته شده توسط احسان در ساعت 21:12 | لینک  |